• 021-88003441 - 09123606684
  • تهران مکمل

مکمل های ورزشی

محاسبه میزان پروتئین مورد نیاز بدن

بعد از آب بیشترین ماده موجود در بدن پروتئین می باشد. پروتئین ها عناصر سازنده بدن می باشند که آنزیمها ، هورمونها ، گیرنده های سلولی،  فیبرهای عضلانی، پروتئین فیبرهای پیوندی( گلاژن و الاستین) و بسیاری از بافت های دیگر بدن را می سازند. تمام سلولهای بدن نیازمند پروتئین برای متابلیسم وایجاد انرژی برای زنده ماندن هستند. میزان پروتئین مورد نیاز افراد به متغیرهای فراوانی بستگی دارد. این فاکتورها شامل وزن بدن، قد، سن، فعالیت فیزیکی، وضعیت سلامتی بدن و ... دارد.  پروتئین ها ترکیبی از مولکولهای بسیار ریز تر به نام آمینو اسید ها می باشند تمام پروتئینهای بدن از ترکیب 20 آمینو اسید متفاوت ساخته می شوند. هشت نوع از این آمینواسیدها ضروری که باید ازطریق تغذیه تامین شوند و بقیه غیر ضروری می باشند یعنی در کبد ساخته می شوند. هنگامی که در مورد میزان مورد نیاز روزانه پروتئینها بحث می شود ترکیب آمینو اسیدها اهمیت پیدا میکند. زیراکه آمینو اسیدها در نسبت ها و انواع متفاوت باهم ترکیب می شوند و تمامی پروتئینهای مورد نیاز بدن را می سازند. بطوریکه اگر یکی از آمینو اسید های ضروری بدن ناکافی باشد بدن قادر به ساختن زنجیره پروتئینی مورد نظر نخواهد شد و عملکرد آن پروتئین در بدن مختل خواهد شد. بنابرین آمینو اسیدها حلقه های حیاتی در زنجیره پروتئینها تلقی می شوند. نکته بسیار مهم این است که هنگام تمرین وفعالیت های بدنی پروتئین ها می شکنند و به انرژی تبدیل می شوند. لذا بلافاصله پس از تمرین بدن نیازمند پروتئین یا آمینو اسید برای بازسازی عضلات دارد.

 

ادامه مطلب: محاسبه میزان پروتئین مورد نیاز بدن

بهترین زمان مصرف پروتئین وی Whey

  • صبح ها بلافاصله بعد از بیدار شدن
  • یک ساعت قبل از تمرین
  • 30 تا 60 دقیقه اول بلافاصله بعد از تمرین ( مهم ترین زمان مصرف پروتئین وی)

PROTEIN TYPE

صبح

بین وعده های غذایی

قبل از تمرین

بعد از تمرین

قبل از خواب

WHEY PROTEIN

Best Protein Choice =

 

ادامه مطلب: بهترین زمان مصرف پروتئین وی Whey

۱۳ دلیل لزوم مصرف روغن ماهی

بدنسازهای جدی و سخت کوش و سایر ورزشکارانی که مجدانه در تلاش برای رسیدن به درجات بالای ورزش هستند و یا آنهائی که به داشتن یک ترکیب بدنی عالی همیشه به عنوان یک نیاز نگاه می کنند بدانند که روغن ماهی ۱۳ خاصیت منحصر به فرد دارد که هر کدام به نوبه خود در جهت حفظ یک بدن ماهیچه ای و خوش ترکیب و در عین حال داشتن یک سیستم درونی عاری از هرگونه مشکل مفید می باشند.   

ادامه مطلب: ۱۳ دلیل لزوم مصرف روغن ماهی

کراتین های موجود در مکمل های کراتینی

کراتین منوهیدرات:

این کراتین از تمام انواع کریتین ارزان تر است و با دقت زیادی مورد مطالعه قرار گرفته است. به علت اینکه مؤثر است شهرت یافته است. هیچ مکمل دارویی مجاز و بدون هورمون که برای بدنسازی و ورزش استفاده می شوند نمی تواند به قدرت و توانایی نزدیک شود.

این مکمل از 88٪ کراتین خالص به همراه 12٪ آب تشکیل می شود. محصولات اولیه کراتین با ذرات بزرگ و دیر هضم پر شده بودند. مکمل های پیشین اغلب باعث ایجاد حساسیت در روده می شوند. اما اغلب کراتین های جدید به صورت پودر تولید می شوند و 20 بار کوچکتر هستند. کراتین های جدید غالباً عوارض جانبی را که کراتین های پیشین بر روده داشتند، ندارند.

ادامه مطلب: کراتین های موجود در مکمل های کراتینی

مزایای پروتئین وی Whey

مزایای پروتئین وی Whey
پروتئین یک ماده مغذی مهم است که همه بطور روزانه به آن نیاز دارند. پروتئین در ترمیم سلولهای بدن، ترمیم و بازسازی عضلات و استخوانها و کنترل بسیاری از فرآیندهای مهم بدن مربوط به سوخت و ساز نقش بسیار کلیدی ایفا می کند.پروتئین  منبع بسیار مهمی برای تامین انرژی بدن می باشد. شیر از ترکیب دو نوع پروتئین به نامهای پروتئین وی به میزان (20%) و پروتئین کازئین به میزان (80%) تشکیل شده است. پروتئین وی پروتئینی خالص، طبیعی و با کیفیت بسیار بالامی باشد که از شیر گاو هنگام استحصال پنیر تولید می شود. پروتئین وی منبع غنی از آمینو اسیدهای ضروری است. بدن خود قادر به ساختن این آمینو اسیدها  نمی باشد و  بطور روزانه از طریق تغذیه غذاهای حاوی پروتئین نیاز خود را برآورده می کند. اسیدهای آمینه ضروری بلوک های سازنده عضلات ، پوست، ناخن و بافت های دیگر بدن می باشند. خالص ترین نوع پروتئین وی، پروتئین ایزوله است که حاوی کمترین میزان چربی، لاکتوز و کلسترول و بالاترین میزان آمینو اسیدهای ضروری می باشد. تحقیقات نشان میدهد که پروتئین وی عالی ترین نوع پروتئین و انتخاب بسیار خوب برای افراد در همه سنین می باشد. پروتئین وی مزایای فراوانی دارد از جمله می توان به نقش آن در تغذیه ورزشی، مدیریت وزن، پشتیبانی ایمنی بدن، سلامت استخوان، و سلامتی عمومی اشاره کرد.

ادامه مطلب: مزایای پروتئین وی Whey

شما اینجا هستید: برگ نخست مقالات مکمل های ورزشی